Ama o da...


Kadın öldürülüyor, "ama o da kısa etek giymiş", "ama o da kahkaha atmış". Sanki sana soracak giyeceği şeye karar verirken ya da mutluluk duygusunu dışa vururken sana hesap verecek.

Çocuklara tecavüz ediliyor, "ama onun da rızası varmış". Altı yaşındaki çocuğun daha kendi yaşamına dair ehliyeti yokken, babası yaşındaki erkeklerin cinsel iştahlarına rıza göstereceğine işin aslı benim bile rıza gösteresim yok.

Sanatçı sabaha karşı trafik kazası geçirip ölüyor aklınızdan geçen şey "ama o da o saatte orada ne yapıyormuş".

Kocasından ayrılmak istiyormuş, orospuymuş; sikişiyormuş, grup seksten geliyormuş. Sa-na ne?

İçinde ve özellikle başında "ama o da şunu yaptı / yapmış" geçen cümlelerin altındaki kıskançlık hissinden çok uzun bir süredir nefret eder haldeyim.

Olamadıklarınızdan, olmayı başaramadıklarınızdan, başarabileceğiniz halde olmayı istemediğiniz şeyleri yapıp başaran kişilere karşı olan nefretinizin dışa vurumu bu "ama o da..."lar. Analınızdan akıp giden iğrenç balgamlı bok, yüreğinizdeki o son çırpınış, geçip giden geçmişiniz ve o geçmişte trenlere binip giden ve kaçırdığınız fırsatlarınız.

Kadınla bir olup kahkaha atamayışınızdan, düzenli bir cinsel yaşam elde edemeyip gözünü çocuklara diken birer pedofili oluşunuzdan, etrafınızda hiç bir şey olmayışınızdan bu kininiz, bu kızgınlığınız. Kahkaha atan kadınlar ve erkekler, birlikte orgazma ulaşan çiftler yada yaptığı şeyleri ortaya koymayı başarmış insanlar arasında olmayışınızdan dolayı kızgınsınız ama sorry, bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok.

Şimdi şu soruyu kendinize sormanız lazım, kendi hayatınızda ne kadar söz sahibisiniz? "ama o da..." ile başlayan cümlelerinizi tamamladığınız ve tiksindirici bir kıskançlıkla yüklü yüklemlerin ne kadarını gerçekleştirmek üzere elinize geçen fırsatları doğru bir şekilde değerlendirdiniz?

Değerlendiremediyseniz, sorry, gerçekten yapabileceğimiz bir şey yok. Hatalarınızın, geçmişte yaşadığınız acıların, ezikliklerinizin ve daha bilimum kişisel probleminizin acısını bizden çıkarmamalısınız, çıkar(a)mamalısınız.

Kendinizle yüzleştiğinizde cızlayan yüreğinizin ağırlığı altında ezilmeniz dileğiyle.


Share:

0 yorum:

Yorum Gönder