İzmir batakhane hamamı hikayeleri: Kurnadaki yeşil tanga

Bir sürü bıkkınlık vardı üzerimde. Ankara'dan kalkıp İzmir'e bir hışımla gelmiş olmanın verdiği boyumdan büyük mutluluğu yeniden Ankara'ya dönme ihtimalim gölgelemiş ve olmaz olasıca memleket ile bağları atmaya karar vermiştim; bir kez daha Ankara'ya dönmek istemiyorum.

Ve elbette ki, kaçmak istediğimde, en azından bir süreliğine ortadan kaybolup İzmir'in geçmişine soluksuz bir yolculuğa çıkmak üzere kendimi batakhane hamamının izbe, serin, eril, kirli ve soğuk dehlizlerine bıraktım. Umutluydum umutsuz hayatımın içinde bir anlığına bile olsa minik umut kıvılcımları saçabilirdim.

Herhangi bir günün sıradan anlarından birisindeydim adeta; Pom'un benden neden gittiğini sorguladım biraz, sonrasında tanrıya havale ettim karaktersizliğinden ötürü; sonra Kurabiye girdi aklıma tavadan sızan güneş ışığının buharda yıkanan burukluğunda. Bırakmaya ve hepsinin hayatımdan siktirolup gitmesi gerektiğini bir kez daha anladım.

Amcalarla bakıştık bir süre, tipik şekilde iştahlı bir açlık vardı Ramazan mübarek gün demeden soluğu serin hamamın buz gibi suyunun kenarında alan imansızların. Bir tanesi gözüyle soydu peştemalimi, yanındaki ise gözüyle araladı kalçalarımın arasını ve peştemalinin önündeki kabartıyı soktuğunu hissettirdi. Sonrasında ikisi bir köşedeki karanlık dehlizlerden birine girdiler ve gözüyle siken ötekini sikti. İçim gitmedi desem yalan olur o feminen bearlığa kendim de sahip olamadığım için. Bir saat kadar sonra çıktıklarında ikisinde de güç kuvvet kalmamıştı ama bizim ılık bearın gözleri hala fıldır fıldırdı.

Sıranın bana geldiğini fark ettim. Göbek taşında birlikte yatarken bakıştığımız adamın daveti ile artık aynı dehlizlerin birinde belimdeki peştemali çözüyordum.

Çözüyordum fakat işin içinde yolunda olmayan bir şey vardı, adamın üzerinde orada olmaması gereken bir şey vardı, bir tanga. Yeşil bir tanga. Bir de dolamış daşşakklarına sağlı sollu; taşaklarını arasından geçirmiş, aletine halka yapmış... Çözene kadar yarım saat geçti, sonra acil bir posta kayılarak ortamdan kaçıldı.

Bir sürü hamamda bir sürü şey yaşadım ama böylesiyle şimdiye kadar hiç karşılaşmamıştım. Artık karşılaştım. İlginçti, bir o kadar da şaşırtıcı...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.