Türk ekranlarında swinger devrimi: Sihirli Annem

Sihirli Annem dizisini bilmeyen yoktur okuyucularım arasında.
Sihire, büyüye, hurafeye, uğura veya uğursuzluğa külliyen inanan bir toplumun yetişen fertleriyiz biz.

Ben taa Mersin'de üniversiteyi kazanmadan önce, yani 2003'e tekabul eden yıl bile bilmem kaçıncı sezonu ile bizlerleydi kendisi.

Daha o zamanlar, koskoca tiyatrocu kişiliğini konuşturan Nevra Serezli, Dudu rolünde kocasını köpeğe çevirmiş bir periydi, etrafında Periliçe'nin neyi olduğunu henüz dahi anlayamadığım Gül Onat; yani Perihan bunun kötülüklerini filan engellerdi. Arada bir de kendisini gösteren periliçe vardı...

İçlerinde en çok bir Ankara beyefendisi olan Şahap Sayılgan'la İnci Türkay'ı beğenirdim, neyse.

Gel zaman git zaman, üretecek yeni birşeyler bulamayan senaristler ve para yatıracak ürün bulamayan yapımcılar Sihirli Annem'i olanca ucuzluğu ile yeniden yayına verdi. Kadroda çok küçük değişiklikler vardı; evlilik programı ile paranın belini kıran Zuhal Topal geri dönmemişti mesela. Yerini birbirinden ucuz yepyeni karakterler almıştı.

Elbette ki yeni dizinin oyuncuları arasında yer alan çocuklarda birden bire büyümüş olarak karşımızdaydı; içlerinden sadece Ceren rolü olanca güzelliği ile kalmıştı; Çilek çilli bir horoza, Cem sevimli şişman ergen halinden kurtulup haşere bir üniversiteliye dönüşmüştü, okulları da üniversite olmuştu.

Ne tesadüf ki Cem ve bir zamanlar sevgilisi olan kız (adını hatırlayamıyorum) aynı üniversiteye yerleşmişler. Yine tesadüfen Cem'in eski kız arkadaşı ile Cem'in kankası çıkarken, Cem'in çıktığı kızda da Cem'in kankasının gözü var.

Çocuklar, burnuma swinger kokusu geliyor en ağırından.
Yani olay böyle değil de ne?

Türkiye ekranlarında swinger devrimi mi yaşanıyor?

Sarsak senaristlerin dizilerde ruhsal gelişim aşamasındaki ergenlere verdikleri mesajlar Türkiye için bu biçimde.

Share:

3 yorum:

 1. ucuuuuzzzzzzzzzzzzzz........

  YanıtlaSil
 2. hangimiz ayol?
  yükte ağır pahada hafif birisi olduğumu biliyorum ama... lafı bana mı soktun diziye mi, çözemedim.
  :P

  YanıtlaSil
 3. d şıkkı tabii ki, ne bekliyodun ki...

  YanıtlaSil